Bal Elektryka 2019 - wspomnienia
2019-02-18

W dniu 15 lutego odbył się trzeci Bal Elektryka w Oddziale Szczecińskim SEP.

W związku z ogłoszoną przez Prezydenta Polski pana Andrzeja Dudę żałobą narodową z powodu śmierci premiera Polski Jana Olszewskiego uczestnicy uczcili chwilą ciszy zmarłego premiera, ale również wszystkich zmarłych w ostatnim czasie elektryków, członków i sympatyków Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz naszych bliskich.

Podczas części uroczystej Prezes OS SEP kol. Tomasz Pieńkowski przywitał przybyłych oraz przedstawił osiągnięcia Oddziału w minionym roku. Nastepnie w uznaniu za całokształt wieloletniej działalności w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich decyzją Zarządu Głównego SEP medal im. prof. Romana Dzieślewskiego otrzymał kol. Romuald Nowakowski. Wręczenia dokonali Prezes SEP kol. Piotr Szymczak oraz Prezes OS SEP kol. Tomasz Pieńkowski. Prezesi wręczyli również stypendia im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego kol. Pawłowi Prajzendancowi (w kategorii młody pracownik nauki), kol. Jakubowi Cieślakowi (w kategorii student) oraz kol. Rafałowi Pstrokońskiemu (w kategorii uczeń). Na uroczystości ogłoszono również, że w kategorii student stypendium otrzymał również kol. Ryszard Łukaszuk, który z przyczyn osobistych nie mógł uczestniczyć w spotkaniu.

Było również wręczone specjalne podziękowanie na ręce osoby, która w walny sposób przyczyniła się do sukcesu, jakim było wzorowe przygotowanie konferencji zorganizowanej jesienią 2018 r. przez Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, Oddział w Szczecinie, Oddział Szczeciński SEP oraz Wydział Elektryczny ZUT. Prof. Michał Zeńczak wraz z Prezesem OS SEP kol. Tomaszem Pieńkowskim wręczyli takie wyróżnienie kol. Beacie Chojnackiej.

Podczas swoich wystąpień Prezesi złożyli również podziekowania pracownikom biura kol. Aleksandrze Kopycińskiej, kol. Iwonie Lewandowskiej i kol. Andrzejowi Dylakiowi, którzy wzorowo wypełniają swoje obowiązki.

Na koniec części oficjalnej prowadzący uroczystość kol. Marcin Wardach złożył życzenia i zaprosił wszystkich obecnych do celebrowania Balu Elektryka.